Destek

(0534)843 5958

Image
Image
Image
Image

Google algoritma güncellemeleri

Image

Google Algoritması Güncellemelerin Zaman Tuneli

20 Eylül 2022

20 Eylül 2022
tarihinde Google, ürün inceleme algoritması için yeni bir güncelleme yapacağını açıkladı ve bu güncelleme 20 Eylül'de başlayıp 26 Eylül'de tamamlandı. Ancak, Google bu güncelleme ile ilgili olarak site sahiplerine özel bir tavsiye sunmadı. Yine de, daha fazla bilgi almak isteyenler için 2021 yılındaki ürün inceleme güncellemeleri hakkında bir yazı paylaştılar. Bu güncelleme, arama sonuçları ve organik trafik üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir, bu nedenle sitelerin güncellemeler hakkında bilgi sahibi olmaları ve gerekli değişiklikleri yapmaları önemlidir.

Detaylı bilgi için Tıklayın


12 Eylül 2022

Google, 12 Eylül'de başlayan ve 26 Eylül'de tamamlanan bir çekirdek algoritma güncellemesi duyurdu. Çekirdek güncellemeleri, arama sonuçlarını ve organik trafik üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir, bu nedenle sitelerin güncellemeler hakkında bilgi sahibi olmaları ve gerekli değişiklikleri yapmaları önemlidir. Google Arama Merkezi Blogu'nda daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Güncellemelerin etkisi, her sitede farklı olabilir, bu nedenle site sahiplerinin kullanıcı deneyimini iyileştirmek için kaliteli içerik üretmeye odaklanmaları önemlidir.

Detaylı Bilgi için Tıklayın

25 Ağustos 2022

Google, 25 Ağustos'ta başlayan ve bir dizi kullanıcı dostu içerik güncellemesini içeren bir güncelleme duyurdu. Bu güncelleme, kullanıcıların arama sonuçlarında daha yararlı içeriklere erişmesini sağlamak amacıyla yapıldı. İçerik oluşturucuları, kullanıcılar için öncelikli olarak nasıl içerik oluşturacakları hakkında daha fazla bilgi edinmek için Google Arama Merkezi bloguna başvurabilirler. Bu güncelleme, özellikle kaliteli içerik üreten siteler için olumlu bir etki yaratabilir. Kaliteli içerik üretmek, kullanıcı deneyimini arttırırken, arama motorlarında yüksek sıralamalara da yardımcı olabilir.

Detaylı Bilgi için Tıklayın

27 Temmuz 2022

Google, 27 Temmuz'da başlayan ve 2 Ağustos'ta tamamlanan Temmuz 2022 Ürün İncelemesi Güncellemesini duyurdu. Bu güncelleme, kullanıcıların daha kaliteli ürün incelemelerine erişmelerini sağlamak amacıyla yapıldı. E-ticaret pazarlamacıları, yüksek kaliteli ürün incelemeleri nasıl yazılacağı hakkında daha fazla bilgi edinmek için Google Arama Merkezi belgelerine başvurabilirler. Bu güncelleme, ürün incelemeleri yazan web siteleri için önemli bir etkiye sahip olabilir ve kaliteli içerik oluşturmanın önemini bir kez daha vurgulamaktadır. Kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayacak yüksek kaliteli içerikler üretmek, hem kullanıcı deneyimini hem de web sitesinin arama motorlarında sıralamasını olumlu yönde etkileyebilir.

Detaylı billgi için Tıklayın

22 Mayıs 2022

Google, geniş kapsamlı bir çekirdek güncellemesi olan Mayıs 2022 Çekirdek Güncellemesi'nin Twitter üzerinden duyurusunu yaptı. Bu güncelleme, Google'ın yıl boyunca genel sıralama sürecine yaptığı bir dizi güncelleme serisinin bir parçasıdır. Bu güncelleme, 22 Mayıs 2022'de başladı ve 9 Haziran 2022'de tamamlandı. Bu güncelleme, web sitelerinin sıralamasını etkileyebilir ve daha yüksek bir sıralama için çalışan web site sahipleri için önemli bir değişiklik olabilir. Web site sahipleri, güncellemenin etkisini azaltmak için kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayacak yüksek kaliteli içerikler oluşturmaya odaklanmalı ve kullanıcı deneyimini iyileştirmeye çalışmalıdır.

Detaylı bilgiiçin Tıklayın
Nauman zia butt

Eğitmen
Nauman Zia Butt

1972 Doğumlu - Yeditepe Üniversitesinden e-Ticaret Yüksek Lisans - "Beyaz Şapkalı SEO" kitabın yazarı
Detaylı Bilgi..