SEO da 7 Büyük Hata

Çok Sayıda Link Yaratmak artık başarı değildir.

Artık çok link almak, size iyi bir sıralama sağlamayacaktır. Sadece Yüksek Domain Authority ve Page Aughority olan sayfaları ve alakalı kaynaklarından link almak yeterlidir.  

Mantıksız şekilde anahtar kelime tekrarlamayın!

Google Penguen 3.0  yeni bir sistem geliştirdi:  “Latent semantic indexing”  Bu sistem bir makale içinde mantıksız şekilde  tekrarlanan anahtar kelimeleri  bulmakta çok daha başarılı olacak. Bu arama motorlarındaki sıralamanızı olumsuz yönde etkileyecektir.

Sosyal  Medyada takipçi satın almayın!

Web sitenize bağlı olan sosyal medya takipçilerin paylaşımlarınızı beğenme oranı, paylaşım oranı eğer çok düşük ise, bu sizin arama motorlarındaki sıralamayı negatif yönde etkileyebilir. Yani kısacası size takip edenlerin ve ürün veya  hizmetiniz arasında bağ güçlü olmalı.

Yanlış kelime türü seçimi yapmayın!

Arama motorların üzerindeki arama kriterleri artık "Uzun Kuyruklu Kelimeler" kıymetinin artığı gösterilmektedir. Bunun nedeni Hummingbird sistemin kullanım artışı. Kelime seçerken iyi bir Anahtar Kelime Strateji uygulayın ve enerjiniz doğru yerde harcayın.

Çok sayfalı web Siteler problem çıkarabilir!

Ziyaretçileriniz tarafında çok ilgilenilmeyen sayfaları ayıklayarak sadece "Page Authority" yüksek olan sayfaların bulundurması ve düşük "Page Authority" olan sayfaların web sitenizden kaldırmanız öneririz.

Makale veya Sayfa içinde uzun içeriklere dikkat!

Yazılmış bir makale veya içerik içinde çok uzun yazıları artık ziyaretçilerin dikkat çekilmemektedir. Gelen ziyaretçilerine sayfada üzün süre tutabilmesi için öz ve faydalı bilgi verilmesi yeterlidir. Çok yazı yazmak yerine İnfografik, senaryo resmi veya Video kullanmayı tercih edin.

Gereksiz kelimelerinde üst sırada yer almak başarı sayılmaz.

Hedef kitlenizin ihtiyacı ve ilgi alanına göre bir anahtar kelime seçip içerik hazırlayın ve bu içeriği sizden önce ziyaretçi için faydalı olduğunu düşünerek hareket edin.

 

SEO ve Dijital Pazarlama Uzmanı ve Eğitmeni 

 SEO Eğitmeni Nauman Zia Butt

Nauman Zia Butt (Hindistan Kökenli)
Doktora Öğrencisi 
Yeditepe Üniversitesinden E-Ticaret Master Bölümü bitirdi. 
Canadian School of Computer Sciences by: Ryerson University Lisansı Tamamladı
7 Sene Yeditepe Üniversitesinde Öğretim Görevli olarak çalıştı 
Arse Bilişim Kurucusu

Eğitmen Hakkında Bilgi için TIKLAYIN

TOP