Google Reklam Yönetici - 5.0 out of 5 based on 1 vote

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Google Reklam Yönetici

 Nauman zia butt - Google reklam yöneticisi

Ünlü arama motoru Google’ın uzun yıllardır süregelen çalışmaları sonucunda geliştirmiş olduğu DoubleClick Ad Exchange (ADX) ve DoubleClick for Publishers (DFP) platformlarının bir araya getirilmesi ile piyasaya çıkarılan Google Reklam Yönetici Hizmeti, ülkemizde daha çok Google Ad Manager olarak bilinmektedir. Küçük ya da büyük ölçekli işletmelerin reklam ile ilgili her türlü ihtiyacını tek bir adreste gidermeyi hedefleyerek piyasaya çıkarılan Google Reklam Yönetici Hizmeti, bu bağlamda birbirinden farklı araçları, raporları ve analitik çözümleri kullanıcılarına sunan yeni bir Google aplikasyonu olarak da tanımlanabilmektedir. Bugün birçok başarılı Google reklam yöneticisi firma tarafından sorunsuz şekilde kullanılan Google Ad Manager, hem Google hem de reklam veren işletmeler adına eskisine göre çok daha verimli ve yeni bir servis seçeneğinin oluşmasına imkan da sağlayabilmektedir.

Google Reklam Yönetici Hizmeti Ne İşe Yarar?

Google Reklam Yönetici Hizmeti, Google reklamlarının sunulduğu her türlü mecrayı kapsayacak büyüklükte reklam yönetimine olanak sağlamaktadır. AMP olarak tanımlandırılmış ve hızlandırılmış mobil sayfalarda, web sitelerinde, TV’lerde ve mobil uygulama ya da oyunlarda kısacası Google reklamlarının erişebildiği bütün alanlarda reklam yayınlamak ve hali hazırdaki reklamların sağladığı verileri toplamak Google Ad Manager’in öncelikli görevlerindendir. Google üzerinden verilen reklamlar ile alakalı istatistiki bilgileri derlemek ve reklam çalışmalarını maksimum seviyede optimize etmek de yine Google Ad Manager’in sahip olduğu diğer önemli özelliklerdendir.

Tüm bunların yanı sıra Google Reklam Yönetici Hizmeti, dinamik reklam eklenebilmesine olanak sağlaması ile de Google kullanıcılarına benzersiz çözümler sunabilen bir reklam uygulamasıdır. Google Reklam Yöneticisi Hizmeti veren firmaların da bu sayede işletmelerin hedefledikleri potansiyel müşteriler için hazırladıkları reklamları olabilecek en uygun alanlarda çıkarabilmeleri mümkün olmaktadır.

Google Sertifikalı Uzmanı ile Çalışmak

Google tarafından büyük bir titizlik ile geliştirilen Google Reklam Yönetici Hizmeti, reklam çalışmaları sırasında çok sayıda rakip ile karşılaşılabildiği için son derece adaletli bir sistem geliştirmeye özellikle önem vermektedir. Bu bağlamda güvenlik önlemlerinin en üst seviyede tutulduğu Google Ad Manager’de herhangi bir türde illegal yapılanmanın, sahte reklamların ya da sahte tıklamaların mümkün olmayacağı dile getirilebilmektedir. Zira bu tarz zararlı saldırılar Google Reklam Yöneticisi tarafından hızlıca fark edilmekte ve kalıcı şekilde engellenmektedir. Bu da spam ve benzeri uygulamalara karşı Google Ad Manager’i son derece güvenli bir hale getirmekte ve bu platformu Google reklamları açısından oldukça iyi geri bildirimlerin alınabildiği başarılı ve sorunsuz bir işletme uygulaması haline dönüştürmektedir.

Google Reklam Yönetici Hizmeti Nasıl Kullanılır?

Google Reklam Yönetici Hizmeti ve sunduğu avantajlardan yararlanarak reklamlarını online mecralarda yayınlamak isteyen işletmelere bu iş için öncelikle bir Google Reklam hesabına sahip olmaları gerektiğinden söz edilebilir. Zira söz konusu Google Reklam hesabı aktif şekilde kullanılmasa dahi Google Reklam Yöneticisi’ne giriş yapabilmek için Google Reklam hesabının şart olduğu bilinmektedir. Google Reklam hesabı üzerinden resmi siteye giriş yapıldıktan sonra ise Get Started adlı özel bölüm üzerinden her internet kullanıcısının sisteme erişim sağlaması mümkün hale gelebilmektedir. Ancak Google Reklam süreci ve sonrasında gelen adımlar özellikle bu alanda yeterince tecrübe sahibi olmayan işletmelerin yanlış reklamlar yayınlamalarına ve buna bağlı olarak negatif sonuçlar almalarına sebebiyet verebilmektedir. İşte bu nedenle Google Reklam Yönetici Hizmeti'ni yalnızca bu alanda profesyonel olarak hizmet veren firmalardan temin etmek büyük önem arz etmektedir.

TOP