Google Panda Güncellemesi

Siyah Şapkalı SEO yöntemlere karşı savaşmak için google tarafından geliştirdiği Google Panda Uygulamanın 4.0 Güncellemesi uygulanmayı başlamıştır. Google web spam ekibinin başı Matt Cutts‘ın açıklamaya göre "Google Panda 4.0 Güncellemesi artık geçerli ve bu sistemin oturması bir kaç hafta alacaktır". Bu demek ki google aramalarında sıralamalarında değişliği yaşanacak.

Google Panda 4.0 Güncellemesinden kimler etkilenecek?

01- Kalitesiz içerik sahip web siteleri 

Google kalite politikasına göre en hassas ve önem veren nokta bir web sitenin içerik çalmasıdır. Başka siteden içerik COPY AND PASTE yöntemi artık dahada kısa süre içinde tespit edilebilecek ve kopya yapan web sitesi cezalandıracak.

02- Kalitesiz Linklere dikkat

Artık SEO uzmanları kendi linki kendi yaratacaklar ve link yaratırken Link politika kurallara uyacaklar. Örnek: Link veren web sitenin IP adresi C klas olması, alakasız bir blogdan link almamasına dikkat edilmesi gibi konular artık daha önemli. 

03- Kopya Resimleri

Panda'nın size sevebilmesi için ona organik resimleriyle beslenmeliyiz. Web sitenizin veya Blog içindeki içerikler arasında bir resim bile kendi yaratığı bir tablo veya çekilmiş bir resimler kullanmayı tercih edilmesi çok önemli. Mecbur kaldığı takdirde Robot.txt dosya yardım ile o resmi indexlenmekten saklanın. 

Şimdi kadar bu kadar öğrenebildik. Google Panda 4.0 Güncellemesi ile ilgili kaynakları geldikçe bu içerik güncellemeyi devam edeceğiz.

Panda 4.0 Sonrası önerilen Önemli SEO araçları

İçerik Kopya Testi: TIKLAYIN

 

 

 Google Panda 4.0 Kimlere hangi yönde etkiledi?

Google Panda 4.0 Güncellemesi

SEO ile ilgili Diğer Güncel Konular:

 

 
SEO teknikleri ve Analizleri

 

SEO ve Dijital Pazarlama Uzmanı ve Eğitmeni 

 SEO Eğitmeni Nauman Zia Butt

Nauman Zia Butt (Hindistan Kökenli)
Doktora Öğrencisi 
Yeditepe Üniversitesinden E-Ticaret Master Bölümü bitirdi. 
Canadian School of Computer Sciences by: Ryerson University Lisansı Tamamladı
7 Sene Yeditepe Üniversitesinde Öğretim Görevli olarak çalıştı 
Arse Bilişim Kurucusu

Eğitmen Hakkında Bilgi için TIKLAYIN

 

 

 

TOP